Podologia w praktyce

Jak wygląda pierwsza wizyta u podologa?

Podologia jest dziedziną medycyny zajmującą się pielęgnacją i terapią schorzeń i zmian w obrębie stóp. Prawidłowy zabieg podologiczny poprzedza dokładny wywiad z pacjentem, wypełnienie karty, obejrzenie stóp w odciążeniu i pod obciążeniem oraz postawienie wstępnej diagnozy. Następnie pacjentowi zostaje przedstawiony odpowiedni rodzaj terapii oraz związane z tym, przewidywane koszty.

Co wpływa na skuteczność leczenia podologicznego?

Ważną sprawą jest, aby pacjent zrozumiał celowość zabiegów, współpracował z podologiem, przychodził na wyznaczone wizyty oraz stosował się do zaleceń domowych. Brak zaangażowania pacjenta powoduje przedłużenie terapii, a w niektórych przypadkach jej nieskuteczność.

Na koniec wizyty podolog omawia pielęgnację domową, wskazuje odpowiednie preparaty, może też skierować do innych specjalistów np. dermatologa, flebologa, ortopedy czy diabetologa.

W jaki sposób pracujemy?

W naszej praktyce stosujemy najnowsze metody pracy, korzystając z licznych szkoleń i targów, nieustannie doskonalimy procedury i szukamy nowych rozwiązań. W trosce o Państwa komfort oraz bezpieczeństwo podczas zabiegu, używamy materiałów jednorazowych, a narzędzia są każdorazowo myte w myjce ultradźwiękowej a następnie sterylizowane w autoklawie klasy B, spełniającym najwyższe normy.

U nas pacjent widzi, że higiena nie jest tylko sloganem i wymogiem sanepidu.

Najważniejszy jest człowiek dlatego istotny jest nie tylko profesjonalizm ale również empatia i życzliwość, które w naszym gabinecie są nieodłącznym elementem spotkania z pacjentem.